• https://www.facebook.com/pages/Istanbul-manken/331137860294020
  • https://twitter.com/istanbulmanken
MAĞAZA RAF SİSTEMLERİ

Terzi Mankeni

Terzi mankeni almaya karar verdiniz.Araştırma yapıyorsunuz. Farklı farklı bilgiler edindiniz.Aklınız karıştı. Hiç karışmasın. Sizlere detaylı olarak bilgi vereceğiz. Şimdi yazımızı  dikkatle okuyunuz. 

Ürünü satın almadan önce, ne amaçla kullanılacağı çok önemlidir. Kendi içerisinde kullanılan malzemeler ihtiyaca ve tüketicinin bütçesine göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda ayak seçiminizi de iyi tercih etmek, ileride kullanırken yaşayabileceğiniz sıkıntıları en aza indirebilmek için, önemli hususların başında gelir. 


Terzi prova mankeni

Terzi mankeni satın alırken ihtiyacınıza göre tercih yapmanız gerekmektedir. 

  1. a-Ürün teşhir amaçlı 

  1. b-Atölyede veya evinizde dikim esnasında kullanmak amaçlı. 

  1. c-Hem ürün teşhir hem de dikim esnasında kullanma amaçlı. 

  1. d-Görsel olarak vitrinde veya dekoratif amaçlı. 

 

a-Ürün teşhir amaçlı terzi mankeni satın alırken, sergileme yapacağınız ürünün bedeni, ölçüleri ve ağırlığı ön plana çıkmaktadır. Beden tercihinizi dikkatle yapınız. Bu kıyafeti ön planda düzgün bir şekilde teşhir etmenizi sağlar. Ürünün ağırlık kavramı ise ayak seçiminizi doğru seçmenizle alakalıdır.Gelinlik,kaban,deri,abiye vb. ürün teşhiri yapacaksanız, ayak seçiminizi ağır, sağlam ve dayanıklı tercih etmeniz gerekmektedir. 

b-Ürün dikim esnasında prova amaçlı kullanılmak üzere alacağınız terzi mankeni nin ölçülerine dikkat edin.Göğüs,gögüs düşüklüğü, bel ve basen ölçüleri prova esnasında büyük önem taşır. Piyasada çok farklı kalıplar ile terzi mankeni imalatı yapılmaktadır. Size uygun kalıp seçiminde mutlaka profesyonel yardım almanızı öneririz. Ayak seçiminizde çalışma esnasında sallanmayı en aza indirmesi için ağır ve metal ayak tercih edin. 

c-Satın almak istediğiniz ürünü teşhir ve prova amaçlı kullanacaksanız, terzi mankeni nin ihtiyaca uygun ölçülerde olması ve ayak seçiminizi, sergileme yapacağınız ürünün uzun vadede sıkıntı yaşatmayacak şekilde tercih edin.Kumaş rengi ve kaliteside zaman içerisinde boya vermeyecek bir kalitede olmasına dikkat edin. 

d-Görsel amaçlı terzi mankeni kullanacağınız yer ve mekanlar için, uzman kişilerden yardım alarak seçim yapabilirsiniz.Desenli kumaşlar ve dekoratif ayak seçimi için, zengin bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. 

Terzi mankeni fiyatları 

Satın almak istediğiniz terzi mankeni fiyatları kullanılan malzeme kalitesi ve işçilik baz alınarak hesaplanır. Hem prova hem de ürün teşhir edebileceğiniz terzi mankeni fiyatlarını inceleyelim. 

Ortalama terzi mankeni fiyatları 

34 ve 38 beden arası: 180 ile 250 tl arası 

40 ve 46 beden arası: 200 ile 280 tl arası 

48 ve 50 beden arası: 250 ile 300 tl arası