• https://www.facebook.com/pages/Istanbul-manken/331137860294020
  • https://twitter.com/istanbulmanken
MAĞAZA RAF SİSTEMLERİ

Vitrin mankeni hakkıda bilinmesi gerekenler

Vitrin Mankeni
"Vitrin mankeni" tekstil veya çeşitli sektörlerde ürün teşhir amaçlı kullanılır. Günümüzde plastik ve polyester ham madde kullanılarak üretimi yapılmaktadır. Ekonomik olması bakımından plastik "vitrin mankeni" üretimi daha fazladır. Polyester "vitrin mankeni" ise plastik vitrin mankenine oranla fiyatı daha yüksek ancak görsellik bakımından daha gösterişli ve esnetik bir yapıya sahiptir. Teşhir etmek istediğiniz ürünü polyester "vitrin mankeni" ile daha düzgün sergileyebilirsiniz.


Unutmayın!!!
Unutmayın! Mağazacılıkta mağazanın iç konsepti ne kadar düzgün ve şık görünümde olursa olsun, müşteri kitlesinin dikkatini çekebilmek için mağaza vitrini görsel olarak şık ve ürünlerinizi doğru bir şekilde sergilemek çok önemlidir. Bu safhada alacağınız "vitrin mankenini" iyi seçmeniz gerekmektedir. Mağazanızı dekore ederken bütçenizde "vitrin mankeni" için doğru bir miktar ayırın.Bu miktarı ölü bir yatırım olarak görmeyin. Doğru bir vitrin görseliyle müşterilerinizin dikkatin çekebilirsiniz. Kazancınızı yükseltebilirsiniz. İhtiyacınız olan vitrin mankeni sayısını belirlemeden mutlaka kullanacağınız alanda ölçüm yapınız. Alanı çok boğmayacak şekide adet belirlemeniz gerekmektedir. Ortalama bayan vitrin mankeni kullanacaksanız her 110cm de bir adet, erkek "vitrin mankeni “kullanacaksanız her 125cm bir adet hesap ediniz. Bu ölçülere göre "vitrin mankeni “âdetini belirlemeniz gerekmektedir.


Fiyatlar
Vitrin mankeni imalatı tamamen el yapımıdır. Bunun için "vitrin mankeni" fiyatını başta uygulanan işçilik belirler. Kullanılan ham madde ‘de en büyük etkenlerdendir.
"Vitrin mankeni" almak isteyen tüketici fiyat aşamasında büyük sıkıntı çekmektedir. Aynı görüntüye sahip "vitrin mankeni" fiyatı A firmasıyla B firması arasında 3 kat fark olduğunu görür. Kısa süreli şok yaşar. Bu konuda sizi kısaca bilgilendirelim.
"Vitrin mankeni "fiyatını kullanılan polyester, cam elyafı,macun,boya kalitesi ve ürünün döküm esnasında kullanılan ham maddelerin tamamı fiyatta büyük etkendir. Uygulanılan işçilik kaliteside büyük önem taşır."Vitrin mankenlerinin" arasındaki fiyat farkı bu sebepten dolayıdır.